Powrót do strony głównejDaewoo Lanos

Przedsiębiorstwo PHU Akropol Kraków powstało w 1989 roku jako przedsiębiorstwo prywatne. W pierwszych czterech latach swej działalno¶ci zajmowało się importem samochodów marki Skoda i Avia oraz sprzedażą samochodów produkowanych przez FSO w Warszawie. Od roku 1990 nazwiązaliśmy ścisłą współpracę z FSO i po otrzymaniu autoryzacji, firma PHU "Akropol" została pierwszym w Polsce prywatnym dealerem.

W roku 1992 uruchomiliśmy usługi w zakresie ciężarowego transportu międzynarodowego. Obecnie posiadamy na stanie 12 samochodów ciężarowych TIR. W tym samym czasie rozpoczęli¶my budowę nowego salonu samochodowego na terenie własnej działki przy ulicy Balickiej 117. Inwestycję tę zakończyliśmy w połowie 1993 roku. W roku 2000 zakończyliśmy budowę budynku biurowego przy ulicy Królewskiej 65.

W roku 1997 przejęliśmy Stację Paliw i Obsługi Samochodów w Makowie Podhalańskim, gdzie posiadamy autoryzację na naprawy gwarancyjne samochodów dostawczych Lublin oraz Stację Badań Technicznych Samochodów do 3,5T.


Powrót do strony głównej